★★★★☆ 4.0 37 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.webado.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
RelaysParametersWorking power: DC12V / 20A / 240W (peak) DC24V / 20A / 480W (peak) AC110V ~ 220V / 10A / 2200W (peak) Function set: a combination of 54 functions Output type: direct output Product size: 67 × 45 × 34mm Opening size: 63 × 42mm Timing range0000 ~ 9999 seconds 00: 00 ~ 99: 59 [Example-01: 17 means 1 hour and 17 minutes; 10:02 means 10 hours and 2 minutes]About timing settingsTiming 1 / Timing 2, you can set different time units at the same time [Example: Timing 1 timing according to "hour", timing 2 timing using "minutes; three units of seconds / minutes / hours can be randomly combined]==========Theory : Time RelayProtect Feature : Sealedis_customized : noUsage : General PurposeContact Load : High PowerVoltage : DC12V DC24V AC110-220V
  • Relays
  • Relay
Color One Color
Brand Name SFQJM
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 50 Grams
Manufacturer SFQJM
Model Number SFQJM
Manufacturer Part Number SFQJM
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
37 ratings | 15 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (28)
4 stars
8% (3)
3 stars
4% (1)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (4)